Binnenkort is het weer zo ver!

Op zaterdag 21 april wordt voor de 71ste keer het jaarlijkse bloemencorso gehouden en Handbalvereniging Foreholte is weer gevraagd om één van de corsowagens te steken. Voor de derde keer is dat de wagen van Volksrepubliek China. Het thema dit jaar is cultuur in de meest algemene zin: “Cultuur omvat de gewoonten en gebruiken van mensen in het land waar zij wonen of die mensen meenemen uit het land waar zij vandaan komen. Dat kan dus zijn het geheel van normen en waarden, de voeding, eetgewoonten, kleding, godsdienst, muziek en dans, gewoonten en gebruiken. Zelfs eenvoudige zaken kunnen per cultuurverschillen zoals bijvoorbeeld de betekenis van kleuren.”.

Het thema van de Chinese praalwagen is ‘het snijden van de draak’, waarop de belangrijkste elementen van China worden getoond: de berg (de deugdzamen houden van de heuvels), het water (de wijzen houden van het water), het paviljoen (traditionele Chinese architectuur), de kraanvogel (het symbool van lang leven en vrede) en een bamboebos (waar de heren graag verblijven). Daarnaast worden ook beroemde Chinese ‘cartoon’ figuren gepresenteerd op de wagen. Dit alles maakt dat deze praalwagen een perfecte combinatie van traditie en innovatie is.

Wil jij, je ouders, opa’s, oma’s, ooms of tantes meehelpen met steken, steeltjes knippen, opbouwen, koffie, thee en snacks verzorgen, vegen, etc. meld je dan aan door een mail te sturen naar foreholte@handbal.nl of een app te sturen naar 06-12979021 met daarin je naam, mobiele nummer en welk dagdeel je komt helpen:

  • woensdag 18 april ochtend (08:00-12:00) / middag (12:00-18:00) / avond (18:00-…) / anders …
  • donderdag 19 april ochtend (08:00-12:00) / middag (12:00-18:00) / avond (18:00-…) / anders …
  • vrijdag 20 april (indien nodig) ochtend (08:00-12:00)

Gebleken is dat het steken niet geschikt is voor de jongste jeugd (D-E-F). Zij kunnen wel, onder begeleiding van hun ouder(s) en/of begeleider(s), helpen met bijvoorbeeld het knippen van steeltjes. Het steken op de wagen laten we, vanwege de veiligheid, graag aan de oudere jeugd- en seniorenteams over. Er wordt woensdagochtend om 08.00 uur gestart met het steken en we hopen donderdagavond de corsowagen af te hebben. HV Foreholte ontvangt voor het steken een leuke bijdrage voor de clubkas die door Fonds 1818 wordt verdubbeld.

Hieronder alvast enkele huishoudelijke mededelingen vanuit het corso-comité:

  • Zorg voor stevige schoenen, de vloer is glad door bloemenafval
  • Neem een 1 of 2 cent-euromuntje mee, deze kun je op je duim vastmaken zodat je daar minder last van hebt bij het steken
  • Locatie: Klinkenberghallen, Rijksstraatweg 52/55 Sassenheim (tegenover het casino)
  • Om binnen te komen, verstrekt het corso-comité polsbandjes. Er wordt voor gezorgd dat deze klaar liggen bij de ingang wanneer je je hebt aangemeld

Aandachtspunten voor het steken van de wagen:

  • Bloemen met de rijrichting mee steken (dus vooraan de wagen beginnen met de kop van de bloemen)
  • Voor- en achterwagen in dezelfde richting steken
  • Bloemen dakpan-gewijs over elkaar heen steken, zorgen dat je geen groene stelen meer ziet
  • Hou de belijning goed in de gaten, geen bloemen kris-kras door elkaar verwerken
  • Op kleine vlakken de hyacinthen met de kop naar beneden steken
  • Probeer zoveel mogelijk een vlak af te maken, je ziet het verschil als er door meerdere collega’s één vlak gestoken wordt
  • Bij het steken van groen blad overlappend steken, zodat je geen naalden meer kunt zien
  • Bij twijfel: vraag het nog even na

Veiligheidseisen vanuit het corso-comité:

  • Hou het schoon rondom de wagen i.v.m. gevaar voor uitglijden
  • Geen kinderen op de wagen laten werken
  • Geen water op de grond gooien/morsen
  • Geen water uit de brandkranen gebruiken
  • Zorg er voor dat er geen losse delen of touwen liggen
  • Dozen met naalden niet op de grond of stellingen laten slingeren
  • Geen afval in de lege bloemenkratten

Geplaatst op 11/03/2018, in Corso. Markeer de permalink als favoriet. Een reactie plaatsen.

Geef een reactie

Gelieve met een van deze methodes in te loggen om je reactie te plaatsen:

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

%d bloggers liken dit: